Oppo A97 5G şekillenmeye başladı

11.07.2022 11:03 Haber Deposu: Donanım Günlüğü  
Çinli teknoloji devi Oppo, bu sıralar kendi ürettiği akıllı telefon modellerinden ziyade, Realme, Vivo, OnePlus, iQOO şeklinde alt markalarının piyasaya sürdüğü cihazlarla adını söyleniş ettiriyor. Sadece firmanın gene de büyük bir hazırlık içinde bulunduğunu ve bir taraftan yeni bir amiral gemisi üstünde çalıştığını öteki taraftan ise kısa sürede satışa sunmuş olacağı birkaç orta ve alt segment modelin son rötuşlarını yaptığını hatırlatalım.
İşte Oppo’nun kısa sürede piyasaya sürmeye hazırlandığı modellerden önde gelen Oppo A97 5G’nin teknik özellikleri ve tasarımı sızdırıldı. İlk olarak tasarıma bir göz atacak olursak, telefonun ön yüzeyinin ince bir çerçeve ve delikli ön kamera yapısına haiz bulunduğunu arka yüzeyinde ise geniş bir kamera adasına oturtulmuş fizyolojik olarak birbirine eşit iki sensör ile geleceğini söyleyebiliriz. Teknik özelliklerine geçtiğimiz süre, Oppo A97 5G’de 6,56 inçlik LCD ekran tercih edilmiş. Enerjisini hangi yonga setinden alacağı şu an için belli olmayan aygıt 8GB ve 12GB olmak suretiyle iki değişik hafıza boyutuna haiz olacak. Depolama kapasitesi kısmında yalnızca 256GB’lık tek bir versiyonun olacağı belirtilen Oppo A97 5G’nin ön kamerası 8MP arka kameraları ise 48MP + 2MP çözünürlükleriyle gelecek.
Siyah, mavi ve gül kurusu renkleriyle satışa sunulması beklenen Oppo A97 5G’nin satış fiyatının ise 350 dolar civarı olması planlanıyor.

Son Dakika Haberler