Cemre Uçaryılmaz kimdir, öldü mü? Üçüncü kez kansere yakalanmıştı…

12.07.2022 12:16 Son Güncelleme: 12.07.2022 12:17 Kanser hastalarına ümit olacak emek harcamalar yürüten Cemre Uçaryılmaz’dan fena haber geldi. Bir süredir tedavisi devam eden Uçaryılmaz yaşamını yitirdi.
CEMRE UÇARYILMAZ ÖLDÜ MÜ?
Koç Üniversitesi’nde ‘hücresel ve moleküler tıp’ alanında yüksek lisans icra eden Cemre, kanser hastalarına ümit olacak emek harcamalar halletmeye başladı. ‘Bir Genetikçinin Dünyası’ adlı blogu ile de tanınan Cemre Uçaryılmaz Metin, ABD’de doktora halletmeye da hak kazanmıştır. Geçtiğimiz şubat ayında kanser üçüncü kez nüksetti.
Tekrardan ameliyat olup, tedavi görmeye başlamış olan Cemre’den bugün acı haber geldi. Cemre, 2021 yılı aralık ayında, sıhhat sorunları esnasında hep yanında olan ve 2 kez kanseri onunla yendiğini söylediği Ümit Metin ile evliliğe ilk adımını atmıştı. CEMRE UÇARYILMAZ KİMDİR?
Balıkesirli merhum hekim Yücel Uçaryılmaz ile Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Figen Uçaryılmaz’ın kızı olan Cemre Uçaryılmaz Metin, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Kısmı’nü tamamlamış oldu. Cemre, son sınıfta kemik kanserine yakalandı. Sıkıntılı tedavi sürecinde 7 ameliyat, 5 kemoterapi ve 37 radyoterapi seansı aldı. Kanseri yenip, hem sağlığına kavuştu hem okulunu onur derecesiyle tamamlamış oldu.
Sadece üçüncü kez yakalandığı kanser onu yaşamdan kopardı. 
3 kez kansere yakalanmıştı! Yaşam savaşını yitirdi
 

Son Dakika Haberler