Armağana bakılırsa düğün yiyecek ikramı

Geçenlerde toplumsal medyada bir haber okudum. Ilkin inanamadım fakat davetiyeyi görünce ağzım açık kaldı. ABD’da bir çift getirilen armağanlara bakılırsa değişik menüler hazırlamış. Ilkin Feysbuk sonrasında Reddit’te gösterilen haberde çift davetlilerin getirdikleri armağan, takı yada paranın değerine bakılırsa menüler hazırlamışlar ve bunu açıkca davetiyelere yansıtmışlar.
Menüleri skalalara bakılırsa sınıflandırmışlar. 250 Dolar’a kadar olanlara ‘Sevgi Hediyesi’ adı altında kızarmış tavuk yada kılıç balığı, 251 – 500 Dolar arası ‘Gümüş Hediyesi’nde dana pirzolası yada haşlanmış somon balığı, 501 – 1000 Dolar arası ‘Altın Armağan’ de bonfile yada ıstakoz kuyruğu, ‘Platin Armağan’ kısaca en kıymetli pakette ise1 kiloluk ıstakoz ek olarak marka şampanya.
Davetiye evlere postalandıktan sonrasında 13 Eylül’e kadar seçilen armağan paketinin bildirilmesi istenmekte.
Vejetaryen yada Koşer menü servislerinin de yapılacağı alt not olarak yazılmış.
Doğal bu habere gelen eleştirilerde mühim bir kısım bu şekilde düğünde fark yapılmasının hoş olmadığını belirtirken kimileri de son dönemlerde ki enflasyon ve yaşam koşullarına bakılırsa düğün yemeklerinin fazlaca pahalıya mal bulunduğunu hatırlatarak uygulamanın hoşgörü ile karşılanmasını savunuyorlar.
Bizlere ulaşınca ABD’da Türk usulü bir 50. ‘Altın yıl’ düğün kutlaması yapacağımıza güvenli olabilirsiniz.

Son Dakika Haberler