ABD Başkanı Biden’a oğul şoku! Veriler sızdırıldı

11.07.2022 22:22 Haber Deposu: İHA ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’a ilişkin olduğu iddia edilen telefon verileri internete sızdırıldı. Hunter Biden’ın telefonunda yaşı ufak kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, uyuşturucu madde ve tabanca kullanımıyla ilgili yazışmaları ve görüntüleri ortaya çıktı.
ABD’de anonim kullanıcılardan oluşan 4chan adlı bir web sitenin kullanıcıları, Hunter Biden’ın iCloud hesabının şifresini kırarak, iPhone ve iPad’inden veri sızdırdıklarını iddia etti. Kullanıcılar ortaya attıkları iddialarla birlikte Hunter Biden’ın telefon ve bilgisayarından alındığı iddia edilen görüntüleri de internette paylaştı.
 
 
BABASI BİDEN’I “PEDOFİLİ PETER” ADIYLA TELEFONA KAYDETTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ Hunter Biden’ın uyuşturucu kullanımı, yasa dışı para transferleri ve silahlarla ilgili mesajlarının ekran görüntülerini içeren bir ekip görüntüleri internete yayıldı. Kullanıcılar, Hunter Biden’ın ABD Başkanı Biden’ı “Pedofili Peter” adıyla telefon şahıs listesine kaydettiğini de iddia etti.
 
 
“DOĞRULANMAMIŞ SIZINTI”
ABD basınında yer edinen haberlerde, skandal görüntüler “doğrulanmamış sızıntı” olarak nitelendirilirken, Beyaz Saray’dan mevzuyla ilgili hemen hemen bir izahat yapılmadığı aktarıldı. Haberlerde, görüntülerin 2020 senesinde Hunter Biden’a ilişkin olduğu kesinleşmiş olan bilgisayardan gelip gelmediğinin hemen hemen belirlenemediği ifade edildi. 2020 senesinde Hunter Biden’ın Çin, Ukrayna ve Rusya benzer biçimde ülkelerle bağlantılı milyonlarca dolarlık tecim ve para transferleri hakkında gizli saklı belgeleriyle birlikte uygunsuz fotoğraf ve videoları ortaya çıkmıştı.
 
 
“HUNTER BİDEN’IN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI ARAŞTIRILMASI GEREKEN BİR BİLGİ HAZİNESİDİR”
Skandalların arkasından Winsconsin eyaletinden Kıdemli Senatör Ron Johnson yapmış olduğu açıklamada, “Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarı araştırılması ihtiyaç duyulan bir data hazinesidir. Fakat ne yazık ki vatanımızda eşitlik ve hakkaniyet yok. Bunun yerine iki kademeli bir hakkaniyet sistemimiz var. Biri Demokratlar ve onların yakınları, diğeri ise ABD’nin geri kalanı” dedi.

Son Dakika Haberler